Pri objednávke nad 70 € doprava ZDARMA

Máte otázky? Zavolajte na (+420) 605 196 199

Napíšte nám: info@fotoliecba.sk
Kim Kardashian psoriasis

Kim Kardashian a jej boj so psoriázou

Fanúšikovia Kim Kardashian West si dobre uvedomujú, že hviezda bojuje s psoriázou už roky. V skutočnosti Kim už pred niekoľkými rokmi povedala, že vzdáva pokusy skryť červené šupinaté škvrny, ktoré sa objavili na nohách v dôsledku chronickej autoimunitnej choroby. Zatiaľ čo Kim môže vyzerať zdanlivo bezchybná na každej fotografii, v skutočnosti sa musí vysporiadať so suchými, červenými škvrnami na koži spôsobenej psoriázou už od roku 2011, kedy jej bola táto chronická kožná choroba diagnostikovaná.

Kim Kardashian a jej boj so psoriázou

“V skutočnosti už sa to ani nepokúšam skrývať,” napísala v roku 2016. “Niekedy sa cítim, že je to moja veľká chyba a každý o tom vie, tak prečo ju skrývať?”

Ale zdá sa, že psoriáza sa v poslednom čase zhoršila. Kim v decembri zdieľala na Twitteri prosbu pre svojich fanúšikov, s tým, že je pripravená posunúť liečbu psoriázy na ďalšiu úroveň. “Myslím, že prišiel čas začať intenzívne užívať lieky na psoriázu,” napísala. “Nikdy predtým som to takto nevidela a ani to v tomto okamihu už nemôžem zakryť. Psoriáza zasiahla celé telo. Skúšal niekto lieky proti psoriáze a čo funguje najlepšie? Potrebujem rýchlo pomoc!”

Kim Kardashian nohy a psoriáza

Nenechajte sa pohltiť stresom

Počas rokov hovorila o tom, ako sa s ňou naučila žiť, v roku 2015 prezradila v Into the Gloss, že doma používala LED svetelný terapeutický prístroj (fototerapia), ktorý jej pomáha s psoriázou. V minulom roku sa zdieľala tweet o tom, ako sa vysporiadať so psoriázou na tvári.

“Moja kariéra spočíva v robení reklamných kampaní a fotení plaviek. Ľudia nechápu ten tlak na mňa, aby som vyzerala perfektne,” povedala Kardashian West. “Keď priberiem kilo, je to v titulkoch. Predstavte si, čo by sa mi stalo, keby videli všetky tieto škvrny.”

Táto reakcia sa môže zdať príliš dramatická, ale dermatológ Dr. Debra Jaliman povedal, že nedostatok sebavedomia a rozpaky sú veľmi časté u ľudí s psoriázou. “Mnoho pacientov sa cíti stigmatizovaných spôsobom, ako vyzerá ich koža, majú vyšší výskyt depresie a alkoholizmu a bojujú za udržanie zamestnania,” povedal Jaliman.

Kim nie je sama v boji so psoriázou

Kardashian West nie je sama vo verejnom boji so psoriázou. Country speváčka LeAnn Rimesová a hviezda “Vanderpump Rules”, hviezda Stassi Schroederová, sa tiež otvorene vyjadrili, že bojujú so psoriázou.

Ich odporúčania. “Rada, ktorú by som dala každému, kto má psoriázu, je zbaviť sa akejkoľvek obavy, pretože nemôžete urobiť nič,” povedala Schroeder pre TODAY. “Ak sa budete stresovať, bude to len horšie, pretože je to často spôsobené práve stresom. A aký to má zmysel? Budete sa cítiť len mizerne. Musíte len prijať skutočnosť, že je to jedna z vašich nedokonalostí a že veci by mohli byť oveľa horšie.“

Našťastie pre Kim a ďalších pacientov so psoriázou, existuje veľa možností, pokiaľ ide o liečbu psoriázy. Sú všeobecne rozdelené do troch hlavných kategórií podľa Americkej akadémie dermatológie (American Academy of Dermatology): lokálna liečba (masti, krémy, gély, šampóny), lieky, ktoré si nanášate na kožu, fototerapia (UV žiarenie) a systémová liečba, lieky ovplyvňujú celý organizmus.

Tak to nevzdávajte! 🙂


Prevzaté: www.womenshealthmag.com/beauty/a25670459/kim-kardashian-psoriasis-medication/ https://www.thisisinsider.com/what-is-psoriasis-kim-kardashian-skin-condition-2017-12  https://www.healthline.com/health-news/kim-kardashian-has-it-what-should-you-do-if-you-get-psoriasis#Advocate-for-effective-treatment  https://www.today.com/health/what-are-treatments-psoriasis-kim-kardashian-west-seeks-help-t145835

Pridaj komentár
Doprava ZDARMA nad 70 €

Zdarma i při vrácení objednávky

30 dní na vrátenie lampy

30 dnů od doručení objednávky

Záruka vrátenia peňazí

Při vrácení lampy do 30 dní

100% Bezpečná platba

Fio banka / MasterCard / Visa