Pri objednávke nad 70 € doprava ZDARMA

Máte otázky? Zavolajte na (+420) 605 196 199

Napíšte nám: info@fotoliecba.sk

Zákaznícka podpora

Ak máte akékoľvek otázky, neváhajte nás kontaktovať.

Otázky ohľadom UVB fototerapie aj objednávok na našom e-shope

Čo vás najčastejšie zaujíma

Úzkospektré UVB žiariče s vlnovou dĺžkou okolo 311 nm boli vyvinuté ako alternatíva k širokospektrálnym UVB žiaričom, ich výhodou je nižšií erytemogénny účinok, nižšie riziko dlhodobých nežiaducich účinkov (ako napr. karcinogénneho potenciálu).

UVB spektrum je v súčasnej dobe k fototerapii užívané najčastejšie. Toto žiarenie preniká až k bazálnej membráne, je silno erytemogénne a je zodpovedné za neskorú pigmentáciu. UVB žiarenie pomáha v prirodzenej tvorbe vitamínu D v tele, redukuje zvýšenú tvorbu kožných buniek, má protizápalový efekt a zmierňuje ďalšie príznaky psoriázy.

Pred začatím liečby odporúčame poradiť sa s odborníkom.

Pred terapiou je odporúčaná 15 – 20 minútová kúpeľ, aby bolo možné odstrániť odumretú vrstvu pokožky. Potom začnite ožarovať poškodenú časť pokožky. Priemerná doba úvodnej dávky je zvyčajne 20 – 40 sekúnd. Ak sa na pokožke neobjaví eryterma (začervenanie), dávka sa zvyšuje pri každej ďalšej terapii o 20 – 25 %.

U psoriázy aplikujte 3 – 5 krát týždenne, v prípade vitiliga 2 – 3 krát týždenne. K zlepšeniu stavu dochádza už po niekoľkých dávkach, k podstatnému zlepšeniu obvykle po 15 – 20 dávkach u psoriázy a po 30 – 50 dávkach u vitiliga.

Po aplikácii je vhodné ožiarené miesto premazať hydratujúcom balzamom.

Pri dodržiavaní bezpečnostných zásad a osvedčených postupov v zásade áno.
Vo všetkých prípadoch však nasadenie fototerapie odporúčame najskôr skonzultovať s odborníkom.

Fototerapia využíva neionizujúce elektromagnetické žiarenie v spektre UVB. Toto žiarenie je obsiahnuté aj v slnečných lúčoch dopadajúcich na zemský povrch. Nadmerné vystavovanie sa slnečným lúčom alebo lúčom z umelých žiaričov potom môže spôsobiť začervenanie kože, opuch až vznik pľuzgierov. V kombinácii s niektorými liečivami môže dôjsť k alergickej či toxickej reakcii. Pokiaľ dôjde k začervenaniu kože, pocitu pálčivosti alebo zhoršeniu kožných prejavov choroby, je nutné prerušiť liečbu. Nie je tiež vhodné sa zároveň opaľovať prirodzeným slnkom alebo v soláriu.

Nie je. 🙂 Jedná sa o predĺženú štandardnú dobu (14 kalendárnych dní) na vrátenie tovaru bez udania dôvodu na 30 dní. Túto predĺženú dobu máme zakotvenú aj v našich obchodných podmienkach.

Vrátite mi všetky finančné prostriedky? V dôsledku odstúpenia od zmluvy sme povinní vrátiť všetky finančné prostriedky, ktoré od vás obdržíme. Zároveň však môžeme požadovať náhradu za opotrebovanie či poškodenie tovaru (napríklad ak bude lampa výrazne poškriabaná alebo rozbitá). Ešte sa nám to ale nestalo. 🙂

V prípade vrátenia objednávky nám stačí dať vedieť na e-mail
info@fotoliecba.sk.cz alebo pomocou kontaktného formulára na stránkach fotoliecba.sk. a my sa s Vami dohodneme na
podrobnostiach.

Prístroj prosím zabaľte podobne, ako ste ho prijali. Potom stačí zásielku podať na akomkoľvek podacom mieste Zásielkovňa a oznámiť obsluhe náš kód pre spätné zásielky, ktorý vám zašleme emailom. O všetko ostatné sa postará Zásielkovňa a my.

Najčastejšie indikácie pre UVB fototerapiu: psoriasis vulgaris (psoriáza), vitiligo, pityriasis lichenoides chronica, chronický pruritus, atopická dermatitída (ekzém), parapsoriáza, skorá fáza mycosis fungoides, polymorfná svetelná erupcia.

Liečba je kontraindikovaná pri výskyte kožných nádorov, ochorení kože spôsobených slnkom, tzv. fotodermatózach, fotosenzitívnej psoriázy (výnimočný typ psoriázy, ktorý sa zhoršuje pri pôsobení slnečného žiarenia – napr. Xeroderma pigmentosum, fotodermatóza, liekovo podmienená fotosenzitivita), užívaní liekov s fotosenzibilizujúcim účinkom, systémovom lupuse, niektorých ochoreniach spôsobujúcich aktívne procesy na pokožke (napr. aktívna tuberkulóza).

Malé ožarovacie polia excimerového laseru umožňujú cielenú liečbu malých ložísk za použitia supraerytémových dávok, ktoré majú urýchliť hojenie aj za cenu určitého diskomfortu (bolesť, pľuzgiere). U liečby lampou UVB 311 nm je ožarovaná väčšia plocha pokožky a nie je tak cielená.

Začiatočná dávka u excimerového laseru 308 nm v terapii psoriázy je dvoj až štvornásobná oproti úzkospektrovej UVB lampe 311 nm. Ošetrenie laserom prebieha väčšinou dvakrát týždenne v porovnaní s liečbou úzkospektrovou UVB lampou, ktorú je možné vykonávať až 5 krát týždenne.

Kontaktný formulár

Máte na nás otázky?

Ak máte otázku na vašu objednávku, napíšte nám prosím jej číslo pre rýchlejšie vybavenie.
Lumegro s.r.o. O nás

O nás

Lumenica Derm & Med, s.r.o.

Sme malá česko-slovenská firma zaoberajúca sa predajom špeciálnej zdravotníckej elektroniky.
Lumenica Lumegro, s,r.o. logo
Doprava ZDARMA nad 70 €

Zdarma i při vrácení objednávky

30 dní na vrátenie lampy

30 dnů od doručení objednávky

Záruka vrátenia peňazí

Při vrácení lampy do 30 dní

100% Bezpečná platba

Fio banka / MasterCard / Visa