Pri objednávke nad 70 € doprava ZDARMA

Máte otázky? Zavolajte na (+420) 605 196 199

Napíšte nám: info@fotoliecba.sk

Často kladené otázky

Nájdite odpoveď na najčastejšie otázky

Čo vás najčastejšie zaujíma

Úzkospektré UVB žiariče s vlnovou dĺžkou okolo 311 nm boli vyvinuté ako alternatíva k širokospektrálnym UVB žiaričom, ich výhodou je nižší erytemogénny účinok, nižšie riziko dlhodobých nežiaducich účinkov (ako napr. karcinogénneho potenciálu).

UVB spektrum je v súčasnej dobe na fototerapiu používané najčastejšie. Toto žiarenie preniká až k bazálnej membráne, je silne erytemogénne a je zodpovedné za neskorú pigmentáciu. UVB žiarenie pomáha v prirodzenej tvorbe vitamínu D v tele, redukuje zvýšenú tvorbu kožných buniek, má protizápalový efekt a zmierňuje ďalšie príznaky psoriázy.

Pred zahájením liečby odporúčame poradiť sa s odborníkom.

Pred terapiou je odporúčaný 15 – 20 minútový kúpeľ, aby bolo možné odstrániť odumretú vrstvu pokožky. Potom začnite ožarovať poškodenú časť pokožky. Priemerná doba úvodnej dávky je obvykle 20 – 40 sekúnd. Ak sa na pokožke neobjaví erytém (začervenanie), dávka sa zvyšuje pri každej ďalšej terapii o 20 – 25 %.

U psoriázy aplikujte 3 – 5 krát týždenne, v prípade vitiliga 2 – 3 krát týždenne. K zlepšeniu stavu dochádza už po niekoľkých dávkach, k podstatnému zlepšeniu dochádza obvykle po 15 – 20 dávkach pri psoriáze a po 30 – 50 dávkach pri vitilige.

Po aplikácii je vhodné ožiarené miesto premazať hydratačným balzamom.

Pri dodržiavaní bezpečnostných zásad a osvedčených postupov v zásade áno. Vo všetkých prípadoch nasadenie fototerapie odporúčame najskôr skonzultovať s odborníkom.

Fototerapia využíva neionizujúce elektromagnetické žiarenie v spektre UVB. Toto žiarenie je obsiahnuté aj v slnečných lúčoch dopadajúcich na zemský povrch. Nadmerné vystavovanie sa slnečným lúčom alebo lúčom z umelých žiaričov môže spôsobiť začervenanie kože, opuchnutie až vznik pľuzgierov. V kombinácii s niektorými liekmi môže dôjsť k alergickej alebo toxickej reakcii. Pokiaľ dôjde k začervenaniu kože, pocitu pálčivosti alebo zhoršeniu kožných prejavov choroby je nutné prerušiť liečbu. Nie je tiež vhodné sa zároveň opaľovať prirodzeným slnkom alebo v soláriu.

Nie je 🙂 Jedná sa o predĺženú štandardnú dobu (14 kalendárnych dní) na vrátenie tovaru bez udania dôvodu, a to na uvedených 30 dní. Túto predĺženú dobu máme zakotvenú aj v našich obchodných podmienkach.

Vrátite mi všetky finančné prostriedky? V dôsledku odstúpenia od zmluvy sme povinní vrátiť všetky finančné prostriedky, ktoré od Vás obdržíme. Zároveň však môžeme požadovať náhradu za opotrebenie alebo poškodenie tovaru (napríklad ak bude lampa výrazne poškriabaná alebo rozbitá). Ešte sa nám to ale nestalo.

V prípade vrátenia objednávky nám stačí dať vedieť na email info@fotoliecba.sk alebo pomocou kontaktného formulára kdekoľvek na stránkach fotoliecba.sk a my sa s Vami dohodneme na podrobnostiach.

Prístroj prosím zabaľte podobne ako ste ho dostali. Potom stačí zásielku podať na akomkoľvek podacom mieste Zásielkovne a oznámiť obsluhe náš kód pre spätné zásielky, ktorý Vám zašleme emailom. O všetko ostatné sa postará Zásielkovňa a my.

Najčastejšie indikácie pre UVB fototerapiu: psoriasis vulgaris (psoriáza), vitiligo, pityriasis lichenoides chronica, chronický pruritus, atopická dermatitída (ekzém), parapsoriáza, skorá fáza mycosis fungoides, polymorfná svetelná erupcia.

Liečba je kontraindikovaná pri výskyte kožných nádorov, ochorení kože spôsobených slnkom, tzv. fotodermatózach, fotosenzitívnej psoriáze (výnimočný typ psoriázy, ktorý sa zhoršuje pôsobením slnečného žiarenia – Xeroderma pigmentosum, fotodermatóze, liekovo podmienenej fotosenzitivite, niektorých ochoreniach spôsobujúcich aktívne procesy na pokožke (napr. aktívna tuberkulóza).

Malé ožarovacie pole excimerového lasera umožňuje cielenú liečbu malých ložísk za použitia supraerytémových dávok, ktoré majú urýchliť hojenie aj za cenu určitého diskomfortu (bolesť, pľuzgiere). Pri liečbe lampou UVB 311 nm je ožarovaná väčšia plocha pokožky a nie je tak cielená.

Počiatočná dávka pri excimerovom laseri 308 nm v terapii psoriázy je dvoj až štvornásobná oproti úzkospektrovej UVB lampe 311 nm. Ošetrenie laserom prebieha väčšinou dvakrát týždenne v porovnaní s liečbou úzkospektrovou UVB lampou, ktorú je možné vykonávať až 5 krát týždenne.

Čo vás v súvislosti s fototerapiou UVB najviac zaujíma
Doprava ZDARMA nad 70 €

Zdarma i při vrácení objednávky

30 dní na vrátenie lampy

30 dnů od doručení objednávky

Záruka vrátenia peňazí

Při vrácení lampy do 30 dní

100% Bezpečná platba

Fio banka / MasterCard / Visa