Pri objednávke nad 70 € doprava ZDARMA

Máte otázky? Zavolajte na (+420) 605 196 199

Napíšte nám: info@fotoliecba.sk

Ako prebieha fototerapia

Fotoliečba alebo fototerapia vám môže pomôcť pri mnohých kožných ochoreniach.

Spoznajte fototerapiu

UVB ožarovanie ruky

Fototerapia

Jedna z najúčinnejších foriem liečby psoriázy, ktorá sa praktizuje najmä v špeciálnych dermatologických ordináciách. UVB žiarenie s vlnovou dĺžkou 311 nm má najvýraznejší terapeutický účinok s minimálnymi vedľajšími účinkami, ako je začervenanie kože alebo bolesť. Vystavenie kože tomuto žiareniu spomaľuje rast postihnutých kožných buniek a podporuje prirodzenú produkciu vitamínu D v tele.

UVB žiarivka Philips Lighting

Žiarivky

Fototerapeutické lampy Lumenica sú vybavené kvalitnými výbojkami Philips (UVB Narrowband Phototherapy lamps), ktoré poskytujú rovnomerný svetelný tok v úzkom pásme ultrafialového žiarenia s maximálnym výkonom pri vlnovej dĺžke 311 nm.

Ožarovanie LED UVB

Indikácie

Vo všetkých prípadoch nasadenia fototerapie odporúčame najprv sa poradiť s lekárom.

Psoriáza, seboroická dermatitída, vitiligo, parapsoriáza, atopický ekzém, ichtyóza

Kontraindikace fototerapie

Kontraindikácie

Liečba je kontraindikovaná v prípade kožných nádorov, kožných ochorení spôsobených slnkom, tzv. fotodermatóz, fotosenzitívnej psoriázy (výnimočný typ psoriázy, ktorý sa zhoršuje pôsobením slnečného svetla), užívania liekov s fotosenzibilizujúcim účinkom, systémového lupusu, niektorých ochorení spôsobujúcich aktívne procesy na koži (napr. aktívna tuberkulóza).

Priebeh liečby

OŽAROVANIE ŠPECIÁLNOU LAMPOU LUMENICA

DĹŽKA OŽAROVANIA V MINÚTACH

OPAKOVANIE 3 - 5 KRÁT TÝŽDENNE

ZLEPŠENIE STAVU POKOŽKY

Ako vykonávať fototerapiu

Pred ožarovaním

Ak je pokožka pokrytá zrohovatenou vrstvou alebo šupinami, odporúčame pred ošetrením 15 – 20 minútový kúpeľ na odstránenie odumretej vrstvy kože.

žena vo vani

Frekvencia fototerapie

  • Psoriáza: 3–5 krát týždenne. Zlepšenie zdravotného stavu možno často pozorovať už po niekoľkých dávkach. Výrazné zlepšenie sa zvyčajne dostaví po 15–20 dávkach.
  • Vitiligo: 2–3 týždenne. K repigmentácii kože zvyčajne dochádza po 30–50 dávkach.
fototerapia krku

Intenzita terapeutickej dávky

Pri zahájení liečby je potrebné určiť čas úvodnej dávky. To závisí od typu pokožky. Ak je pokožka citlivejšia na svetlo, dávka bude nižšia, a preto bude čas ošetrenia kratší.

  • Priemerný čas úvodnej dávky je zvyčajne 20 – 40 sekúnd. Ak sa na pokožke neobjaví erytém (začervenanie), dávka sa pri každom ďalšom ošetrení zvyšuje o 20 – 25 % (maximálna dávka by sa mala zvoliť podľa typu pokožky a odporúčania typu lampy).
Nastavenie času ožarovania

Začervenanie pokožky (erytém)

Mierne začervenanie kože je častým sprievodným príznakom liečby, zvyčajne sa pokračuje v rovnakej dávke. Ak sa pokožka výrazne začervená a páli, liečbu treba prerušiť na 1 alebo viac dní, počkať, kým bolesť ustúpi, a potom pokračovať s nižšou dávkou.

Po ožiarení sa odporúča pokožku natrieť hydratačným balzamom.

Pleťový krém

30 dní na vrátenie

Vianočná AKCIA

Chcete vyskúšať fotoliečbu? Ak fototerapia nie je účinná, vždy môžete využiť 30-dňovú lehotu na vrátenie lampy LUMENICA bez udania dôvodu.

KN 4003BL UVB hrebeň
Doprava ZDARMA nad 70 €

Zdarma i při vrácení objednávky

30 dní na vrátenie lampy

30 dnů od doručení objednávky

Záruka vrátenia peňazí

Při vrácení lampy do 30 dní

100% Bezpečná platba

Fio banka / MasterCard / Visa